ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Двоє маріупольців запропонували створити музей монументального мистецтва
Mariupol.TV, 27 апреля, 10:03
Двоє маріупольців запропонували створити музей монументального мистецтва

Маріупольські дослідники монументального мистецтва Олександр Чернов та Станіслав Іванов звернулися до міськради з пропозицією створити в місті музей монументалістики. Торік вони презентували збірку «Усі відтінки маріупольських мозаїк» в якій вперше описані всі значні мозаїчні панно Маріуполя. Зараз дослідники збирають інформацію для двох робіт. Перша повинна підсумувати творчу спадщину художників Валентина Константінова та Леля Кузьминкова. Друга буде фотопутівником по монументальним творам міста який охопить, розписи, мозаїки, рельєфи, панно, вітражі та інші жанри.

20 квітня Олександр Чернов та Станіслав Іванов надіслали звернення директору Департаменту  культурно-громадського розвитку міськради Маріуполя з пропозицією (вх. № Т-150914 від 21.04.2021) облаштувати музей в приміщенні колишньої майстерні Валентина Константінова, що знаходиться у вежі будинку з годинником біля підземного переходу. Нещодавно в цьому будинку почалися ремонтні роботи. Подальша доля майстерні невідома. Ініціатори створення музею вважають що з точки зору історичного та мистецького бекграунду кращої локації для подібного музею в місті не знайти.

Всередині майстерні Валентина Константінова. Квітень 2021

 

«Валентин Константінов, працював в цій кімнаті понад три десятиліття. Після його смерті в 2012 році приміщення не використовується. Крім Константінова в різні роки в майстерні працювали інші майстри монументалісти: Лель Кузьминков, Григорій Пришедько та Віктор Арнаутов. Останній був художником зі світовим ім’ям, творчий спадок якого є унікальним надбанням. Авторству Віктора Арнаутова належить відоме мозаїчне панно «Підкорювачі космосу» на фасаді Будинку зв’язку в Маріуполі та ще два панно загальною площею 300 кв.метрів. Творчий тандем Валентина Константінова та Леля Кузьминкова загалом виконав кілька десятків робот у різних жанрах монументалістики. Можна казати що творчі роботи цих чотирьох майстрів монументалістів формували культурно-урбаністичний ландшафт сучасного Маріуполя» - розповідає Станіслав Іванов.

Олександр Чернов відомий в місті колекціонер, та колишній директор мистецької галереї «ArtLux» додає –

«Ми готові повністю взяти на себе творчу складову функціонування цього закладу. На основі моєї приватної колекції, а також експонатів переданих нащадками майстрів можемо створити постійну експозицію. А також забезпечити проведення тимчасових тематичних виставок, заходів з популяризації монументального мистецтва. Під час роботи над нашими книгами ми зібрали багато унікальної інформації, якою хотілось би поділитися. Матеріалів нам не бракує. До того ж подібних тематичних музеїв в Україні, здається, немає. Маємо змогу стати першими! Все що нам потрібно – це пристосоване приміщення».

У випадку неможливості виділення приміщення за адресою пр.Миру 75б, ініціатори згодні розглянути альтернативні локації розміщення музею.

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11