ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Гогольfest 2021. Що цікавого?
Mariupol.TV, 26 мая, 16:20
Гогольfest 2021. Що цікавого?

В Маріуполі знову пройде фестиваль сучасного мистецтва Startup Гогольfest. Втретє поспіль ця, колись столична, подія відбудеться в приазовському місті. Перший виїзд Влада Троїцького та його команди тривав п’ять днів з 27 квітня по 1 травня 2018. Він запам’ятався потужним музичним лайн-апом, досить сміливою театральною програмою з оперою «IYOV» на чолі, та кіноклубом, в рамках якого можна було побачити стрічки Васяновича та Сейтаблаєва.  Хедлайнером другого Гогольfest в Маріуполі (26.04-3.05 2019) безперечно стала техногенна опера "Νερό" – євангельська історія з зануренням під воду, що була розіграна у плавучому доку АСРЗ. Не обійшлося без перфомансів, пікантних вистав та великої музичної програми. Гогольfest 2020 також планували шестиденним - з 28 квітня по 3 травня - проте через пандемію він був відкладений на невизначений термін. У квітні поточного року стало відомо, що третій Гогольfest відбудеться в травні й триватиме всього три дні - 28-30 травня. 26 травня в Маріуполі відбулась прес-конференція, на якій організатори фестивалю докладно розповіли про свої плани.

 

Що цікавого? Кіно

Кіноклуб включатиме традиційні покази Гогольдок, та документальні фільми С.Мозгового «Історія зимового саду» (2018), і Я. Малащук «Зарваниця» (2019). Перша стрічка розповідає про берегиню зимового саду ВДНГ у Києві, друга – про паломників християн з західної України. Художнє кіно представлено вже добре відомими роботами Нарімана Алієва «Додому» (2019) та Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» (2019). Останню, мабуть, слід рекомендувати як топ-подію кінематографічного кластера Гогольfest 2021. В місцевому  кінопрокаті стрічка була зовсім недовго, тепер в рамках фестивалю ви маєте нагоду подивитися її безкоштовно. 

 

Що цікавого? Музика

Скорочений Гогольfest 2021, на жаль, втратив свою найгучнішу й наймасовішу складову – відкриту музичну програму. Безкоштовного кількаденного відриву в міському саду через карантинні реалії не буде. Але нічна музична тусовка на території яхт-клубу передбачає виступи кількох артистів. Хедлайнером експериментальної сцени вочевидь є DJ Tapolsky, бо інші проекти популярними не назвеш. Вже заявлені: Стас Корольов – колишній учасник дуету «Yuko» (виступали на Гоголі 2019), «Marso» -  франко-циганський електропанк, «Ragapop» - сайд-проект «Dakh Daughters» - синтез поезії Франка та експериментальної електроніки, та ембієнт гурт «Lazy Speaks». Всі назви можна вважати відомими в дуже вузьких колах, тож масовою цю подію не назвеш. Ще п’ять тайм-слотів залишено якомусь секретному гостю, що може свідчити скоріше про недокомплект програми ніж про намагання накрутити інтригу. Вартість квитків на нічну сцену 200 гривень.

Що цікавого? Театр

Найцікавіші події цього року очікуються у профільному для Гогольfest напрямку – театральному. Тут заплановано вісім спектаклів. Старт програми дасть вистава «The Sensemaker» - хореографічна монодрама швейцарських митців. Цього року це єдині представники європейського театру. Всі інші проекти є роботами ЦСМ «Дах» чи колабораціями.

 

Головною (гранд!) подією театрального кластера та фестивалю в цілому стане «Дорога додому». В перший день фестивалю обмежену групу глядачів вивезуть  на трасу Н-20 до покинутого моста перед Волновахою, де все і відбудеться. Що саме являтиме собою «Дорога додому» з анонсів сказати важко. Ось як її описують творці: «Дорога додому є рефлексією на актуальну сьогодні тему для України, особливо Східного регіону. Проте акцентом є не тема війни й болю, а тема миру, початок творення сучасної, нової міфології». Схоже це щось середнє між перформансом й інсталяцією з елементами театралізованої постановки. Відомо що в заході візьме участь гурт «DakhaBrakha», а на мостовому переході буде збудоване восьмиметрове металеве дерево, коріння якого будуть висіти вниз. Коротше кажучи, очікується явище в кращих традиціях Троїцького – видовищне та з розмахом. Для тих хто не зможе потрапити на локацію, біля Вежі можна буде подивитися онлайн-трансляцію. Також організатори окремо наголошують що ця подія створена в рамках програми «Велика культурна столиця» від УКФ, а інші – виходить що ні. Вартість квитка на спец-подію становитиме 350 гривень.

 

В другий день фестивалю глядачів очікує музично-документальне дійство від «Dakh Daughters» під назвою «Make up».  Вистава обіцяє відкрити мистецьку кухню гурту, розповісти приватні історії та показати актрис без гриму. До створення «Make up» причетний KLIM, режисер - Владислав Троїцький. Того ж дня маріупольцям покажуть свіжу роботу Троїцького – цифрову одіссею «ALONE» – історію про мандри дерев’яної ляльки. Її прем’єра відбулась 14 травня в ЦСМ «Дах». Автор залучив технології кіно, зокрема комбіноване фільмування. В описі вистава позиціонується як інноваційна, слово грандіозність також присутнє.

А як же без опери? - запитають досвідчені гоголівці. В останній день Гогольfest вистрілить одразу двома операми, при чому обидві базуються на літературному матеріалі. На малій сцені пройде камерна опера «Стус. Перехожий». Вона намагатиметься розкрити спектр трагічних переживань через досвід молоді в контексті сентименталізму та романтики поезій Стуса. Пізніше того ж дня на нас чекає Re:post-опера «LE» -  «дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки». В події задіяна «Nova Opera» - та ж формація котра працювала над «Νερό» й іншими гранд-операми Троїцького. Сценічний простір розділять на сектори які будуть відбивати різні емоційні грані поезії поетеси. Візуальна частина буде доповнюватися академічною й електронною музикою та автентичними записами голосу Лесі Українки. Доповнять театральну програму дві вистави-колаборації місцевого аматорського колективу «Театроманія» зі німецькими колегами. Вони будуть безкоштовними, а от за інші спектаклі доведеться викласти від 200 до 300 гривень. Судячи з усього в цьогорічній театральній програмі не варто очікувати на складну драматургію, проте й назвати програму не цікавою, ніяк не можна, тим більше в контексті маріупольського культпростору. Все ж таки місцева сцена дуже далеко від тенденцій сучасного театру.

 

Попри скорочений формат Гогольfest 2021 представив як завжди щільну та насичену програму. До вище переліченого треба додати освітній та художній кластери. Останній буде діяти в покинутих вагонах поруч з яхт-клубом. Мистецькому десанту за кілька днів треба перетворити іржавий металобрухт на культурні об’єкти. Цікаво що весь час художники житимуть в тих самих вагонах.  Тож чекаємо, Гогольfest 2021 стартує вже цієї п’ятниці.

 

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11