ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Соул – дитячій мультфільм з дорослими питаннями
Mariupol.TV, 9 января, 10:44
Соул – дитячій мультфільм з дорослими питаннями

Кожних вихідних пропонуємо вашій увазі рецензії на фільми – як новинки кінопрокату, так і вже стрічки, витримані часом. Адже вихідні і кіно створені один для одного! Якщо вже подивились – то долучайтесь до обговорення. Да прибуде з вами попкорн!

Нещасливий в багатьох відношеннях 2020 рік завершився прем’єрою дуже позитивної й навіть мотивуючої повнометражної стрічки. 25 грудня на екрани українських кінотеатрів вийшов американський анімаційний фільм виробництва студії «Pixar» під назвою «Душа» (англ. Soul). Цифровий реліз відбувся того ж дня на стримінговій платформі «Disney+». Через пандемію прем’єру вимушено перенесли з липня на грудень. Але треба сказати що кращого часу для перегляду цієї надихаючої та зворушливої історії годі шукати.

Режисером проєкту виступив Піт Доктер, відомий як творець бестселеру «Корпорація монстрів» та ще цілої низки повнометражних анімаційних фільмів. В оригінальній озвучці свої голоси героям подарували Джеймі Фокс, Тіна Фей та Филисия Рашад, а над саундтреком працювали Трент Резнор та Аттікус Росс. Музичну орієнтованість фільму можна вгледіти навіть у назві (бо Soul це також й різновид  джазу) але попри те, що ця складова без перебільшень дуже класна, для історії вона є лише антуражем. Стрічка Доктера це не про соул, а про душу.

Головний герой історії Джо Гарднер. В реальному житті він вчителює у школі, а в уяві грає джаз з кращими виконавцями Нью-Йорка. Рутина буденного життя уводить талановитого піаніста все далі від його мрії. І здається він вже готовий остаточно відмовитися від неї заради стабільності й прибутку. Несподівано доля дає Гарднеру шанс зіграти на одній сцені з відомою саксофоністкою й відкрити нову сторінку у своєму житті. Герой знаходиться на сьомому небі та вважає що тепер він тримає все щоб бути щасливим. Але так само несподівано примхлива доля позбавляє його тіла, а дух Джо вимушений ховатися у світі ненароджених та загублених душ.

Анімаційна стрічка стає ледь не дослідженням на тему перегляду життєвих пріоритетів та цінностей. Прокручуючи її в голові виникають питання: чого ми прагнемо? Куди прямуємо?  В чому наше покликання? Як не змарнувати час який нам відведений на цій землі? Гарднеру доводиться пройти довгий шлях, щоб відповісти собі на ці запитання і в кінці маршруту знайти себе самого серед метушні та непотребу. Експлуатуючи спрощення та умовності тільки там, де це дійсно необхідно, «Душа» доносить по суті філософську проблему у форматі зрозумілому одночасно й для батьків й для дітей. Одне це неабияке досягнення. Пригадати де б ще подібне було зроблено настільки вдало якось не виходить.

Мультфільм дуже яскраво відтворює атмосферу Нью-Йорка. Історичні квартали з червоної цегли, вулиці та підвальні клуби ну і звісно звуки джазу – ретельно підібрані елементи створюють повноцінне, стильне та романтизоване зображення «великого яблука». Аніматори приділили багато уваги деталям що в підсумку зробило відеоряд по-кінематографічному реалістичним та достовірним.  

Немає сумнівів, що йдучи на дитячий сеанс доросла аудиторія віднайде для себе не менший інтерес. Окрім якісного джазу, яскравої анімації, серйозної проблематики та сюжету «Душа» інтригує ще й продуманою та непростою легендою. Архітектура відносин у світі душ, а також його візуалізація - окрема історія. Творці запозичили уявлення з різних релігій й міфів та зміксували з інститутами сучасної корпоративної та бізнес ієрархій. Вийшло оригінально, сучасно й водночас іронічно.

Отже, до різдвяних свят ми отримали нестандартний, дуже світлий анімаційний фільм, що зможе зворушити одночасно і дітей і дорослих. Звертаючись до кожної аудиторії на зрозумілій їй мові, «Соул» вчить цінувати життя в усіх його найдрібніших проявах, бути чуйними та уважними один до одного, не пропускати відведений нам час ніби пісок крізь пальці. Разом з тим «Соул» здатний передати глядачам потужний імпульс позитиву, зарядити оптимізмом на довгий час. І в цьому головна суперсила цього мультфільму.

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11