ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
П’ять українських фільмів які варто подивитися у 2021 році
Mariupol.TV, 16 января, 12:24
П’ять українських фільмів які варто подивитися у 2021 році

2020 рік видався дуже родючим для українського кінематографа. Разом з відверто низькосортними роботами, яких було достатньо і раніше, минулий рік подарував нам низку самобутніх, цікавих, а головне якісних стрічок. В актив можна сміливо занести трагікомедію Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», постапокаліптичну антиутопію «Атлантида» Валентина Васяновича, документалку Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». Та може ще дві-три стрічки де є окремі недоліки, але які мають й свої сильні сторони. 5-6 непоганих повнометражок за рік, (а ще є серіали) погодьтеся - це вже заявка на успіх. Схрестивши пальці, щоб не наврочити, можна дуже-дуже обережно припустити що нарешті національний кінематограф наближається до тієї довгоочікуваної еволюційної стадії, де кількість почне трансформуватися у якість. До ствердження цієї гіпотези ще далеко, проте прогрес очевидний. У новому 2021 році нас чекає по дві національні кінопрем’єри майже кожного місяця. А поки кінотеатри зачинені на карантин пропоную запам’ятати кілька стрічок, які претендують на звання «Кіноінтрига 2021».

 

Найпершим і на сьогодні найбільшим очікуванням від 2021 є «Погані дороги» Наталки Ворожбит. Ворожбит працювала над сценарієм «Кіборгів», і її «Погані дороги» зібрані з матеріалів, що не увійшли до проєкту Ахтема Сеітаблаєва. Фільм складається з п’яти кіноновел які зображують життя українців під час військового конфлікту на Донбасі. «В жорстоких умовах війни людина проявляється як з кращого, так і з гіршого боку. Я брала з реального життя такі ситуації, які дозволяють найбільш яскраво проявити ці якості, де не завжди зрозуміло, що добре і що погано», ‒ так розповідає про свій фільм Наталка Ворожбит.

Стрічку чекали в прокаті ще наприкінці 2020. Її українська прем’єра відбулась восени на Київському тижні критики де вона отримала три нагороди в тому числі як «Відкриття року». Трохи раніше  «Погані дороги» побачили в Європі. Робота здобула приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків у Венеції. Як п’єса матеріал Наталки Ворожбит йде у Київському театрі на лівому березі Дніпра ще з весни 2019 у постановці Тамари Трунової. Нарешті цього року військову драму побачать на кіноекранах. Картину знято за підтримки УКФ, близько 11 млн грн надано з бюджету.

5 грудня 2020 Олег Сенцов завершив фільмування своєї кримінальної драми «Носоріг». Робота над стрічкою стартувала ще у 2013, але перервалася через арешт та ув’язнення режисера в Росії. Наприкінці минулого року колишній політв’язень вернувся до роботи й хутко завершив проєкт. Загальний бюджет кінокопродукції України, Німеччини та Польщі становить 1,65 мільйона євро. Зйомки проходили в Кривому Розі та Львові.

Сенцов повертає глядача у лихі 90-ті роки. Головний герой картини молодий хлопець який порвав з криміналом, але минуле продовжує тяжіти над ним. Гаслом прем’єри має стати вислів: «Кажуть, що носоріг погано бачить, але при його вазі і швидкості – це вже проблеми оточуючих». Цікаво що інтрига цієї прем’єри в певній мірі буде знаходитися не тільки в площині кінематографу.  Олег Сенцов, відомий перше за все як політв’язень, постане перед нами як особистість творча. І результати цього дебюту можуть сильно відрізнятися від очікувань.

 

Серед кіноінтриг цього року стрічка під назвою «Інший Франко». По назві можна подумати що нас чекає якась альтернативна історія, де Іван Якович стає самураєм чи щось таке. Але фільм розповість про молодшого сина письменника Петра Франка який є співзасновником «Пласту» та ледве не першим українським військовим льотчиком. Вперше чуєте? Отож.

Головні ролі виконали В’ячеслав Довженко («Кіборги»)  та Ахтем Сеітаблаєв («Додому»). Режисер Ігор Висневський, для нього «Франко» дебют у повнометражному кіно. Бюджет стрічки склав понад 30 мільйонів гривень.

Історико-біографічно-авантюрно-пригодницький героїчний блокбастер – таке визначення можна надати «Іншому Франку» за наявними описами. Вчителювання, участь у національно-визвольних змаганнях, наукова діяльність, репресії та загадкова смерть – дуже насичене життя. Творці фільму тісно спілкувалися з нащадками Франка, щоб відтворити образ та біографію Петра. Що з того вийшло маємо побачити в серпні.

Мабуть, головний нонконформіст від сучасного українського кіно Валентин Васянович наприкінці цього року представить на суд глядачів свій новий фільм під назвою «Відблиск». Лише кілька місяців тому в кінотеатрах йшла прем’єра його  «Атлантиди», а вже на підході наступна робота. І це не може не тішити. Вочевидь «Відблиск» буде дуже близьким до попереднього фільму – знову війна на Донбасі, знову дослідження теми життя та смерті, знову в ролях засвітився Римарчук. Але на цей раз ролі виконуватимуть здебільшого професійні актори.

Ось що говорить про фільм сам режисер – «Історія пов’язана з війною, події відбуваються у вересні 2014 року. Гаряча фаза протистояння, наш герой — цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Там із ним відбуваються страшні речі. Він обирає життя, а не смерть — вдається до «негероїчного» вчинку. Персонажа навіть можна назвати зрадником або злочинцем».

У лютому 2020 року “Відблиск” визнано одним з 36 найкращих проєктів на Berlinale Co-production Market. 80 % загальної вартості виробництва (25 млн грн) профінансувала держава.

 

Ще одна інтрига 2021 року пов’язана з успіхом 2020. Минулого року Ірина Цілик виграла нагороду фестивалю «Sundance»  за найкращу режисуру з документальною стрічкою «Земля блакитна, ніби апельсин». В цьому році режисерка має здійснити дебют в ігровому кіно з фільмом «Я і Фелікс». Це кіновтілення біографічної книги Артема Чеха яка незабаром  має з’явитися на полицях книжкових магазинів.

Фільм Цілик також перенесе нас у 90-ті роки, але замість криміналу він сфокусується на проблемі дорослішання, посттравматичних розладів та взаємовідносин різних поколінь. Підліток Тимофій товаришує з колишнім військовим, контррозвідником ГРУ Феліксом. Дружба цих дуже різних особистостей це водночас веселий та небезпечний досвід для них обох. У тизері стрічки у ролі Фелікса засвітився відомий поет та добрий знайомий режисерки – Юрко Іздрик. Але чи затверджено його остаточно на цю роль зрозуміло не до кінця. За попередніми відомостями прем’єра «Я і Фелікс» запланована в рамках Венеціанського кінофестивалю, а в національному прокаті стрічка повинна з’явитися у листопаді. 

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11