ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
«Спалах» - серіал про культурні явища сучасної України. Документалістика якої бракувало
Mariupol.TV, 13 марта 2021, 10:35
«Спалах» - серіал про культурні явища сучасної України. Документалістика якої бракувало

Кожних вихідних пропонуємо вашій увазі рецензії на фільми – як новинки кінопрокату, так і вже стрічки, витримані часом. Адже вихідні і кіно створені один для одного! Якщо ще не бачили – йдіть в кіно, дивіться вдома, а якщо вже подивились – то долучайтесь до обговорення. Да прибуде з вами попкорн!

 

Про потужність та великий потенціал української документалістики доводиться чути часто. Ця теза справедлива і періодично підтверджується нагородами різних фестивалів. Як приклад, нещодавня перемога фільму Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» на американському кінофестивалі «Sundance Film Festival» в номінації за кращу режисуру в категорії світової документалістики. Але на жаль більшість цих здобутків стають подією лише серед самих документалістів, а контент здебільшого не виходить за межі аудиторії фестивалів та нечисленних фанатів жанру. Серед причин такого становища в тому числі й тематика. Увага до подій україно-російської війни, зрозуміла та необхідна, проте фіксація кінематографістів на цій темі, як на такий що найбільш болюча та резонансна, вочевидь може призвести до перенасичення та втоми. Що, в Україні крім війни нічого не відбувається?

Анонсування наприкінці минулого року документального серіалу під назвою «Спалах» на YouTube каналі «Слух» лишилось майже непоміченим. Проте після виходу п’яти з десяти запланованих серій можна стверджувати що цей проєкт дійсно заслуговує на увагу. Чому? По-перше, тому що «Спалах» справді якісний продукт. Задум, концепція розповіді, подача та реалізація – все говорить про професіоналізм команди. По-друге – серіал намагається показати сучасні процеси української культури, розповідає про досягнення та популяризує окремих  діячів. Чому це важливо? Ну хоча б тому що військовий конфлікт на сході можна вважати наслідком провалу культурної політики.

«Спалах» звертається до глядача у виваженій документально-репортажній манері не спонукаючи й не пропонуючи готових висновків. Серіал складається з 10 окремих історій, які є спробою повноцінно зобразити український культурний процес в динаміці та в сучасному контексті. Охопити деякі автентичні явища що є продуктами української культури або національних традицій. До участі залучено більше сотні спікерів що мають пряме відношення до різних проєктів та ініціатив. Серед них: Monatik, Юрій Бардаш, Майкл Щур, ONUKA, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукич, Ірма Вітовська, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, Дмитро Борисов, Михайло Кацурин, засновники CLOSER, Veselka, «Культура Звука», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week.

Вже за переліком імен можна здогадатися про що піде мова. Перше серія розповідає про «Новий український фолк» - як сучасні виконавці переосмислили звучання та функції етнічних інструментів. Звісно тут ONUKA та ДахаБраха. В другій серії йдеться про «Нову українську комедію». Поруч з класиками Делієвим або Андрієвським вас, впевнений, чекає відкриття цілої купи імен з нової генерації виконавців. Я, наприклад, відкрив для себе тонкий абсурдний гумор Василя Байдака. Третя серія  - «Нова українська рейв-культура» - присвячена електронній музиці. Четвертий епізод – гастрономічний, а п’ятий про національний кінематограф. «Спалах» це серіал про Україну яку ми, можливо, не знаємо, розповідь для всіх і для кожного в доступному форматі та у вільному доступі. Саме такої документалістики дуже бракувало.

Іван Станіславський

Наразі доступні п’ять епізодів з десяти

1 серія «Новий український фолк» 

2 серія «Нова українська комедія» 

3 серія «Нова українська рейв-культура» 

4 серія «Нова українська гастрокультура»

5 серія «Нове українське кіно»

 

 

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11