ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
«Тихий вир» без чортів. Стрічка МакКарті з Меттом Деймоном у головній ролі
Mariupol.TV, 28 августа, 09:33
«Тихий вир» без чортів. Стрічка МакКарті з Меттом Деймоном у головній ролі

У прокаті йде новий фільм з Меттом Деймоном у головній ролі – «Тихий вир» (англ. Stillwater). Це американська стрічка, знята Томом МакКарті, що відомий як режисер оскараносного «У центрі уваги» англ. Spotlight. Сценарій частково запозичує реальну історію вбивства Мередіт Керчер, проте це наслідування обмежується тільки самою ситуацією. І за жанром «Тихий вир» ну ніяк не кримінальне кіно.

Головний герой Білл Бейкер (Метт Деймон) - це така антологія стереотипів про середньостатистичного американського роботягу. Стриманий та небагатослівний чолов’яга з бородою, що ходить в джинсах та сорочці (обов’язково в клітинку) й ніколи не знімає бейсболку. Він дивиться футбол, завжди читає молитву перед їжею, навіть у фаст-фуді, й відповідає незнайомим людям «так Мем», «ні Сер». При всій своїй «термінаторовій» непроникності Білл доволі сентиментально відноситься до дітей та сім’ї. Образу Білла вочевидь не вистачає емоційних рефлексів, тобто вони є, але ми їх не бачимо. І це змушує нас постійно сумніватися у ньому. Важко сказати, яку мету ставили творці стрічки конструюючи такого головного героя, але при всій своїй броньованості людські переживання для нього не зовсім чужі. Одним словом оклахомські чоловіки настільки суворі…

Донька Білла Еллісон вже п’ять років сидить у в’язниці в Марселі за вбивство. Залишилось ще чотири. Несподівано з’являються нові обставини, які вказують на невинність Еллісон. Але адвокати відмовляються ворушити стару справу, а приватний детектив вимагає забагато грошей. Батько обманює дочку і намагається знайти справжнього вбивцю самотужки. Отут стрічка могла би піти по рейках традиційного екшна в стилі «Брюс Вілліс всіх переможе». Різноробочий з капроновою торбою перетворюється на детектива і рятує доньку. Але наш герой отримує добрячого копняка і на цьому кримінальний трилер закінчується і починається сімейна драма. Поганий батько намагається виправитися, почав все з нуля в іншій сім’ї. Проте друга сюжетна лінія, звісно, приводить нас до розв’язки першої.

Це виходить не надто елегантно. У фільмі є логічні нестиковки та «сценарні діри». Наприклад, епізод коли Еллісон намагається покінчити з собою. Ця подія зовсім не лишає відбитку на сюжетній лінії - ані мотивів, ані наслідків цього вчинку немає. Неначе сцена з іншої стрічки яка опинилася у «Вирі» через помилку монтажерів. У стрічці хронометражем 140 хвилин від неї можна було сміливо позбавитися і це б пішло тільки на користь. Динаміки б не додало, але скоротило б надмірний таймінг. «Тихий вир» засмоктує своєю рівномірністю, наче болото. Методично та вірно. Драма на кримінальному підґрунті з зовсім не драматичним головним героєм після завершення лишає відчуття роздвоєності. Головні герої самі промовляють основний меседж – що ця історія не про справедливість, а про те як знайти спокій. В самому початку Білл каже що головне для нього визволити дочку з в’язниці. І йому все одно що замість одного невинного сяде можливо інший невинний. Але чи впевнений Білл що його дочка не вбивала? У фіналі він питає сам у себе: «Що з нами не так?». Так з головними героями щось не так. Щось не так і з «Тихим виром». Очікування від співпраці Деймона з МакКарті були значно вищими. Стрічка лишається десь між визначеннями «не така погана щоб назвати перегляд марнуванням часу» та «не така гарна щоб захотіти подивитися її вдруге».

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11