ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Дорога додому – шлях до витоків
Mariupol.TV, 29 мая 2021, 14:31
Дорога додому – шлях до витоків

В перший фестивальний день команда Гогольfest 2021 презентувала свою головну подію. Зрежисована Владом Троїцьким, створена спеціально для Маріуполя, разова подія під назвою «Дорога додому» відбулась 28 травня біля траси Маріуполь - Донецьк. На відміну від гранд-подій минулих років «Дорога додому» не позиціонувалась як опера, але за формою все ж мала багато спільного з попередніми творами. Проте якщо у «Νερό» Троїцький використав урбаністично-індустріальну тематику під релігійним соусом, то у хедлайнері цього року він звернувся до інших мотивів. Хоча без міфологічного бекграунду знову не обійшлося.

Під локацію для цієї події було обрано заплаву річки Малий Кальчик на трасі Н-20 поблизу села Гранітне. Від центра Маріуполя, де відбуваються інші події Гогольfest, до того місця тридцяти кілометрів. Організатори подбали про доставлення глядачів, задіявши комунальний транспорт. 40 хвилин автобусом на північ в бік окупованих територій. Спочатку блок-пост на виїзді з міста, потім повз вікно пронеслися ряди протитанкових загорож  та лінія ДОТів і ми на місці. Але до сірої зони ще далеко. Трансфер, взаємодія з поліцією, забезпечення безпеки на локації, карантинні вимоги, глядачам навіть видали каремати - організаційна частина заходу влаштована практично бездоганно. Непідвладними лишилися тільки комарі.

 

Як сценічний простір Троїцький використав природний ландшафт, поділив на сектори за функціональним призначенням. Вкотре команда демонструє майстер-клас адаптивної сценографії. Глядацькі місця опинилися на пологому схилі річки. Навпроти, на скельному виступі заввишки метрів з десять, розташували сцену для музикантів. Сама гранітна стеля послугувала в якості екрану для світлових проекцій. Ліворуч - старий міст. На ньому Дмитро Костюминський та Олексій Нужний змонтували своє металеве дерево. Праворуч розкинулася річкова долина з видом на захід сонця, а на найнижчому рівні – зона для артистів масовки. Пристосування цього дикого простору обмежилось встановленням напівкруглої сцени, двох башт з освітленням та звуковим обладнанням та помосту для звуко й світлорежисерів.

В принципі, можна сказати, що концепцію сцени та загальну форму «Дорога додому» багато в чому запозичує у «Νερό». Музичний супровід забезпечує «DakhaBrakha» з домінантної висоти, на нульовій позначці – артисти, трохи вище – глядачі, потужні світлові ефекти – це ж саме було і в доці АСРЗ. Проте змістовне наповнення та система символів ведуть нас зовсім в інший часопростір. Опера «Νερό» була вибудована на синтезі техногенних мотивів з  євангельськими образами. «Дорога додому» занурює нас у якісь прадавні часи наскельних малюнків та язичницьких обрядів. Розташування події в дикому полі та інші деталі підпорядковані загальному задуму в якому потужно звучать мотиви мирної праці, єднання з природою. «Дорога додому» прямує до нашого, мабуть, найглибиннішого коріння.

Зміксувавши елементи перформансу, театралізованої постановки, музичного концерту та візуальних інсталяцій Троїцький робить посеред степу масштабне видовище. Попри назву події, я якій легко можна знайти деякі ознаки реваншизму, «Дорога додому» не має політичного забарвлення. Проте водночас й залишає багато простору для особистих рефлексів та змістовного наповнення завдяки відсутності однозначно артикульованих меседжів. «Дорога додому» - це яскраве мультижанрове шоу в кращих традиціях Троїцького, яке лишає після себе відчуття згуртованості та єднання.

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11