ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Андрій Куликов та Катерина Мацюпа провели в Маріуполі майстер-клас на тему гендерної чутливості в журналістиці
Mariupol.TV, 13 февраля, 14:26
Андрій Куликов та Катерина Мацюпа провели в Маріуполі майстер-клас на тему гендерної чутливості в журналістиці

12 лютого в «Платформі ТЮ» відбулась зустріч зі співзасновником «Громадського радіо», редактором і медіа-експертом Андрієм Куликовим, та журналісткою Катериною Мацюпою.

Предметом розмови стала гендерна чутливість в журналістських матеріалах. Що таке гендерно чутлива тема? Реальні кейси в умовах сучасної української медіа-сфери - досвід обговорень, поради, правила та приклади спілкування з вразливими групами населення.

Про завдання майстер-класу та особисту мотивацію розповіла Катерина Мацюпа:

«Мені здається що будь-який майстер-клас -  це про освіту. А будь-яка освіта - це добре. Особливо коли вона якісна. Питання гендеру в навчальних програмах тільки починає впроваджуватися, але люди що вже мають освіту, вони здебільшого не мають якісного розуміння цих питань. Тому такі заходи це намагання ліквідувати подібні пробіли.

До того ж ніхто не народжується з певними переконаннями. Вони набуваються. Так само ніхто не народжується з переконанням що варто поважати права людини. Я, наприклад, ще п’ять років тому також жила з певними поширеними стереотипами в тому числі і гендерними. Але саме спілкування з колегами поступово зруйнувало їх. Це спілкування було для мене дуже цінним. І зараз, у свою чергу, вважаю що я повинна ділитися моїм особистим досвідом».

Зустріч пройшла в форматі вільного спілкування. Лектори розповіли слухачам про термінологію, різновиди дискримінації та механізми виникнення упереджених поглядів.  Особливий інтерес становить історія Андрія Куликова про маргіналізацію самих себе та накопичування стереотипів, що базується на власному досвіді.

Андрій Куликов один з найавторитетніших українських журналістів та медіа-експертів. В минулому продюсер радіо Української служби Бі-Бі-Сі (Лондон). Заступник директора Телевізійної служби новин телеканалу "Студія «1+1». Медіа-експерт спільного проекту Європейського Союзу — TACIS — BBC World Service Trust «ЖОРНА». Ведучий політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV, переможець телевізійної премії «Телетріумф». У 2013 році виступив співзасновником «Громадського радіо», а з вересня 2015 року очолює його правління. З 2016 року голова Всеукраїнської громадської організації «Комісія з журналістської етики».

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11