ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
«Сватання на Гончарівці» в стилі хіп-хоп. Прем’єра маріупольського театру «Terra Incognita»
Mariupol.TV, 5 февраля 2020, 13:10
«Сватання на Гончарівці» в стилі хіп-хоп. Прем’єра маріупольського театру «Terra Incognita»

Маріупольський незалежний театр «Terra Incognita» презентував глядачам свою четверту прем’єру. Третього лютого на сцені лялькового театру пройшла музична вистава за мотивами п'єси Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання in Gon4arivці», режисер Анатолій Левченко.

Одарка та Прокоп хочуть віддати свою доньку Улянку за багатого, але придуркуватого Стецька. Наречена категорично проти, бо кохає простого хлопця Олексія. І здається меркантильні почуття візьмуть гору над романтичними. Але з’являється  Осип Скорик і як «великий комбінатор» раптом обертає все на користь закоханих. Сюжетна лінія добре знана всіма як з оригінальної п’єси  Квітки-Основ’яненка так і з екранізації Ігоря Земгало, що також стала класикою. Але оце і все що споріднює маріупольську постановку з прототипом.

Перше що суперечить очікуванням – це костюми. Замість обов’язкових в такому випадку вишиванок та шароварів, які одразу навіюють нафталінову нудьгу музею народного побуту, герої вдягнені в джинси та білі футболки з лого спектаклю. «Сватання» на маріупольщині впевнено полишило територію лубка та шароварщини, отримавши сучасне звучання.

До речі про звучання. Вистава ідентифікована як хіп-хоп опера (в оригіналі малоросійська опера). І що дійсно чудово – в «Terra Incognita» спеціально створили аудіо треки й фрагментами адаптували текст. Разом з тим використовуються і відомі пісні, і прямі референси до твору Квітки-Основ’яненка. Проте саме «фірмове лібрето» привносить роботі цікавості та нетривіальності.  

Всі ролі «Сватання in Gon4arivці» зіграли юні учасники Першої маріупольської театральної школи-студії. Це, мабуть, можна назвати тим рідкісним випадком, коли брак досвіду майже перетворився з недоліку на перевагу. Актори початківці, яким невідомі професійні кліше, зіграли на емоціях та куражі, вклавши у своїх персонажів багато індивідуальності. Що врешті решт зробило образи живими, насиченими, деталізованими.

Самим точним влучанням та центром уваги всього спектаклю без варіантів є Стецько. Трохи незграбний, трохи нахабний, трохи безпорадний та в міру придуркуватий. Жодну з «червоних ліній» що відокремлюють гарний гумор від вульгарності не було перейдено. Просто в яблучко! Якби ще додати трохи харизми Одарці та «великому комбінатору» – ансамбль склався б ідеально.

Отже, маріупольське «Сватання» - дуже смілива, навіть експериментальна робота, яка продемонструвала неабиякий потенціал місцевих молодих артистів, завдяки вдалому поєднанню класичного матеріалу в сучасній формі. І цей експеримент конче вимагає продовження та розвитку. Вдосконалення чи розширення адаптованої частини, пошук балансу з оригінальною п’єсою, лайв виконання вокальних партій та технічне забезпечення звукового супроводу –  може зробити цю гарну виставу ще кращою.

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11