ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
В Маріуполі пройшов показ спектаклю Maidan Inferno
Mariupol.TV, 24 февраля 2020, 15:14
В Маріуполі пройшов показ спектаклю Maidan Inferno

20 лютого в драматичному театрі Маріуполя відбулась прем’єра спектаклю "Maidan Inferno" за п’єсою драматургині Неди Неждани в постановці Анатолія Левченка. Театральна вистава стала частиною заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, що трагічно загинули шість років тому під час Революції Гідності. Перед показом на Театральній площі пройшов мітинг-реквієм за участю мешканців міста, духовенства УПЦ і гарнізону Національної поліції.

Містерія "Maidan Inferno" написана ще у 2014 році у Франції, там же була вперше презентована на сцені. А от першим театром, що поставив цю п’єсу в Україні, став маріупольський драматичний.  Проте чи отримає спектакль повноцінне сценічне життя, або залишиться транспарантом до роковин – питання відкрите.

Вистава відстежує життєву історію двох молодих людей Ореста (Артур Войцеховський) та Ангеліна (Дар’я Недавня) на тлі Революції Гідності. Пара виявляється роз’єднана буремними подіями на майдані Незалежності. Орест отримує поранення і в той час коли його душа десь витає, а тіло залишилось в лікарні, на вулицях Києва  розверзається справжнє пекло. Анна намагається знайти свого коханого посеред вогню геєни, де людські закони вже відкинуті і навіть світ звірів здається більш гуманним та милосердним.

Романтичні нотки у цій інфернальній симфонії швидко опиняються десь далеко на задньому плані. А домінантами емоційного резонансу стають особисті трагедії героїв. Всі дійові особи спектаклю протагоністи, проте присутність могутнього абсолютного зла відчувається від першої до останньої секунди. Мовчазне і невідступне воно панує усім. Авторка п’єси не дає нам персоніфікованого представника темряви, якого можна побачити, наздогнати чи вбити мечем. Тому зло тут постає як абстрактна містична сила яка існує незалежно від людського світу. Глядачі та герої спектаклю мимоволі опиняються в стані непевного трохи моторошного очікування нового лиха.

Для того щоб розкрити інфернальний світ більш різноманітно та повно п’єса пропонує три проекції, або можна сказати три кола пекла. В першому, внутрішньому колі - світ особистих переживань та підсвідомості. Персонажі залишаються на самоті й в цьому ізольованому просторі вимовляють чи то сповіді, чи то монологи до себе та один до одного. В другому перед нами світ земний, реальний. Тут Ангеліна шукає Ореста, музикант розтаскує каміння з пам’ятника Леніну, Зоя намагається врятувати брата,  гине Степанич. Конкретна дія і конкретний сюжет. Третє коло зображує світ зовнішній віртуальний. Це ніби відбиток подій та людських емоцій в соціальних мережах – щось колективне несвідоме. Зображення того як Майдан виглядав для тих хто не був його безпосереднім учасником. Завдяки цим різним ракурсам подачі п’єса стає більш насиченою та зрозумілою, але й зберігає драматургічну єдність.

"Maidan Inferno" закінчується невтішно, навмисно зіштовхуючи глядача з реальністю. Але нагадування про те що ми живемо в стані війни, ну ніяк не зайве навіть шість років потому з написання п’єси. Внутрішній реваншизм досі одна з найбільших загроз існуванню Української Держави. А зважаючи на ревізіоністські тенденції в зображенні  Євромайдану та громадянського руху взагалі, що мають місце в країні останнім часом, п’єса Неди Неждани, можливо, більш актуальна ніж у 2014 році. Відкритий фінал нагадує нам – це ще не перемога!

Іван Станіславський

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11