ВОЙТИ

При помощи учётной записи на сайте Мариуполь ТВ
У вас нет логина на Мариуполь ТВ?
Зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Alone - віртуальна одіссея з можливістю replay. Гогольfest 2021
Mariupol.TV, 19 июня, 10:09
Alone - віртуальна одіссея з можливістю replay. Гогольfest 2021

З 28 по 30 травня в Маріуполі пройшов третій Гогольfest. Замість традиційних 5-6 днів фестиваль тривав тільки три. Гогольfest 2021 став найкоротшим з усіх, але на пандемічному безриб’ї не виглядав наче рак, бо був як завжди драйвовим та насиченим подіями. За відсутності великої музичної сцени на перший план цього року вийшла театральна програма, хедлайнером якої була гранд-подія «Дорога додому». Театральний кластер загалом пройшов під знаком експериментів. Експериментів насамперед над формою. І найцікавішою роботою в контексті дослідження нових форматів була вистава «Alone [Цифрова одіссея]» (реж. Владислав Троїцький). 

 

«Alone» зовсім свіжа вистава. Вона була презентована в середині травня на сцені ЦСМ «ДАХ», а показ в Маріуполі був другим за її історію. В цій роботі Троїцький намагається адаптувати свій театральний продукт у формат придатний для споживання в умовах карантинних реалій. В той час коли інші театри обережно пробують просто транслювати спектаклі в мережу, виконуючи їх перед пустим залом, «ДАХ» ніби хоче скористатися чинними обмеженнями та навіть перетворити їх на переваги. Про що мова? «Alone» - це онлайн вистава що залучає технології лялькового театру та кіно, яка розігрується в спеціально облаштованій студії на п’яти локаціях та транслюється за допомогою смартфонів в режимі реального часу. З технічної точки зору це дуже не просте завдання, що ставить команду в жорсткі рамки та вимагає бездоганної координованості дій. Звідси - найвища алгоритмізація та найменший простір для експромтів. Але все це, як кажуть, «внутрішня кухня». 


І незвично що «ДАХ» відкриває цю кухню. «Alone» експонується двічі. Одного разу глядачі дивляться фінальний монтаж на екрані, вдруге –  присутні в студії разом з командою виконавців. Якоїсь смислової чи драматургічної функції такий спосіб показу не несе, він скоріше покликаний розширити обрій сприйняття вистави. Але треба зазначити що від зміни місць цих двох доданків сума вражень істотно змінюється. Якщо дивитися спочатку фінальний монтаж, то «кухня» стане непоганим експелейнером. Якщо навпаки – то спойлером, потрібність якого можна поставити під сумнів. Проте цей роздільний досвід дійсно дозволяє побачити обидві сторони медалі та зв’язати свої рефлекси в одне ціле. 


Повернемося до головного. «Alone», як видно з назви, являє собою одіссею. Синопсис вистави зводиться до історії мандрів головного героя. Дерев’яний чоловічок потерпає від вищих сил тиняючись небом та водою і для нього ця історія закінчується зле. При тому що текстовий наратив фактично відсутній, вистава намагається по максимуму залучити аудіовізуальні засоби. І у цьому досягає цікавих результатів, попри досить примітивний інструментарій. Головний герой – дерев’яна лялька заввишки сантиметрів десять. Декорації – дзеркала, металеві сітки, палиці та усілякий інший мотлох який можна знайти в будь-якому сараї. Німе дійство озвучено записами етногурту «DakhaBrakha». Спецефекти – кілька прожекторів, кишенькові ліхтарики та дим. Звучить так собі, проте виглядає фантастично. З оцього всього вдається створити містичний світ зі своєю розгалуженою міфологією який здатен поглинути усю залу. Не розуміючи справжній масштаб декорацій глядачі потрапляють в пастку позірних пропорцій. На фоні маленького дерев’яного чоловічка людські фігури постають гігантами. Вистава й надалі буде грати на контрасті розмірів, мінливості світла й тіні, створюючи багату палітру химерних відчуттів.

«Alone» несподівано стає найцікавішою за формою, та найбагатшою на глибинні враження виставою театральної програми Гогольfest 2021. Постановка зібрала масу візуальних референсів. Загальна стилістика та циклопічні пропорції відсилають до «Одіссеї» Кубрика, а хатки що пливуть у тумані змушують згадати «Соляріс» Тарковського. Медитавно-підвисаюче дійство підхоплюється музичними ритмами та підводиться до кульмінації. «Двоактна» структура, що передбачає розкриття технічних фокусів стає не просто цікавим досвідом, від цього «проста магія» вистави не розсіюється, а тільки стає сильнішою.

 

Іван Станіславський

 

Комментарии - 0

Наши партнёры
Наши контакты

E-mail: newsmariupol.tv@gmail.com

Связь по телефону

  • +38 (097) 441 16 29
  • +38 (095) 856 74 11