Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Театр    Кино    Литература    Музыка    Искусство  

Новостной сайт Мариуполя

У Маріуполі презентували путівник міськими мозаїками

5 сентября 2020 , 10:01

0
1881

4 вересня в Платформі ТЮ місцеві дослідники мистецтва презентували альбом «Усі відтінки маріупольських мозаїк». Журналіст Станіслав Іванов та мистецтвознавець Олександр Чернов об’єднали свої зусилля та протягом пів року працювали над книгою про монументальні мозаїки. Спираючись на архівні документи, виставкові каталоги та періодику дослідники провели ґрунтовну інвентаризацію, атрибуцію та датування 26  авторських мозаїчних робіт що збереглися в Маріуполі до нашого часу. Результати цієї роботи представлені в альбомі «Усі відтінки маріупольських мозаїк». Видання містить багато унікальної інформації: архівні та сучасні світлини, робочі ескізи, бібліографію та біографічні дані митців-монументалістів. На думку авторів це видання претендує називатися найповнішим та найгрунтовнішим дослідженням маріупольських мозаїк.

Жахливий стан багатьох унікальних робіт, знецінення та загроза знищення культурної спадщини стала для авторів мотивацією.

- Неможливо заперечувати, що масштабні мистецькі роботи збагачують урбаністичний простір. Особливо, якщо казати про перенасичений важкими індустріальними матеріями Маріуполь. На жаль, усвідомлення важливості й самодостатності монументалізма, як явища зараз майже відсутнє – вважає Станіслав Іванов.

- Придання маріупольській монументалістиці якогось статусу хочаб на місцевому рівні не вирішило би всіх проблем. Але могло би стати принаймні ціннісним орієнтиром в умовах культурної дезорієнтації та загальмувати процес знищення творів мистецтва - каже Олександр Чернов

Протягом презентації автори провели віртуальну екскурсію всіма маріупольськими мозаїками та продемонстрували матеріали які не увійшли до книги. В майбутньому автори планують почати роботу над дослідженням інших піджанрів монументалізму в Маріуполі.

фото Олександр Стельмах


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 0

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно Ваше мнение

Просмотреть все опросы
Петр Порошенко Петр Порошенко Экс-президент Украины

Мы утратим государственность, если все и каждый не осознает, что монополию на применение силы имеет только государство, что все акции протеста должны носить исключительно мирный характер, что пристрастие к оружию нужно демонстрировать только на фронте, а железнодорожные пути следует подрывать не территории врага, а не в тылу собственных войск
2017-03-17