Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Театр    Кино    Литература    Музыка    Искусство  

Новостной сайт Мариуполя

«Борат-2». Викривлене дзеркало самокритики

14 ноября 2020 , 12:13

0
1720

Кожних вихідних пропонуємо вашій увазі рецензії на фільми – як новинки кінопрокату, так і вже стрічки, витримані часом. Адже вихідні і кіно створені один для одного! Якщо ще не бачили – йдіть в кіно, дивіться вдома, а якщо вже подивились – то долучайтесь до обговорення. Да прибуде з вами попкорн!

Наприкінці жовтня цього року в прокат вийшло продовження скандального фільму «Борат» (повна назва другої частини: «Борат: Передача величезного хабара американському режиму для отримання вигоди колись славному народу Казахстану»). Перша частина (що мала назву «Борат: культурні дослідження Америки на користь славної держави Казахстан») побачила світ 16 років тому у 2004 році та стала бестселером попри те, що зуміла одночасно образити усіх кого тільки можна. Стрічка навіть викликала офіційну реакцію з боку Республіки Казахстан.

 

Сценаристом та виконавцем головної ролі як був, так і лишився британський комедіант Саша Барон Коен. Друга частина є продовженням першої з точки зору форми, жанру та сюжетної логіки. Після виходу першого фільму казахстанський журналіст Борат Сагдієв потрапив в тюрму за створення негативного іміджу країни. Через 14 років Назарбаєв випускає в’язня та дає шанс залагодити провину. Журналістові доручається налагодити відношення між США та Казахстаном в дуже незвичний спосіб. Борат повинен вручити в подарунок віце-президентові Майклу Пенсу мавпу, яка займає в Казахстані посаду міністра культури та ще й знімається в порно. Прибувши до Америки Борат бачить в контейнері свою дочку, та врешті решт вирішує що подарувати її замість мавпи також непогана ідея.

«Борат – 2», так само знятий як пранк в псевдодокументальній імпровізованій манері. За своєю концепцією фільм схожий на розіграш, де жертви не повинні розуміти своєї справжньої ролі. Але стійка популярність першої частини дещо змінила правила гри. Навіть через 16 років персонаж казахстанського журналіста виявився занадто впізнаваним. Отже, щоб зберегти чистоту експерименту, Борату довелося змінити зовнішність, а в ролі головної підсадної качки виступила його екранна донька Тутар (роль виконала Марія Бакалова).

Пранкери цілять в больові точки, які вже намітив перший фільм. Намагаючись бути максимально неполіткоректними Борат та його донька тут і там ставлять людей у незручне становище, зачіпаючи табуйовані теми. Тим часом камера показує глядачам реакцію піддослідних. Мова йде одночасно й про шовінізм й про фемінізм, ставлення до абортів, релігійні забобони, расизм (особливо антисемітизм), снобізм та пихатість, мастурбацію, соціальні мережі, заперечування голокосту, карантин. Новою мішенню цієї серії стали республіканці, представлені як закоренілі реакціоністи та ретрогради. Від цього скандальна та, на перший погляд, дурнувата комедія, несподівано отримує зовсім інше звучання. 

 

Дилогія «Борат» нагадує соціальний експеримент, який викриває непривабливі та приховані риси соціуму за допомогою провокативних методів. Стрічка обурює, шокує викликає відразу разом з цим заставляє подумати про своє особисте ставлення. «Борат» нахабно вривається у світ традиціоналізму з місією зменшити дистанцію до проблем які ми звикли тримати на відстані. Ніби дзеркало з підвищеним рівнем самокритики він показує нам реальність, якої ми б знати не хотіли. Тож приставку «псевдо» у визначенні документальності «Бората» в певному сенсі можна вважати даниною формалізму. З точки зору кінематографічної геть нічого принципово нового другий «Борат» нам не дає. Та ж концепція, форма, зміст та ті ж самі теми. Проте з цього витікає не дуже явні висновки. Якщо за 16 років ані подразники, ані реакція на них в суспільстві суттєво не змінилися. Це означає що повторне тестування дає ті ж самі невтішні результати?

Іван Станіславський


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 0

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно Ваше мнение

Просмотреть все опросы
Петр Порошенко Петр Порошенко Экс-президент Украины

Запишите: специально для вас, хотя я не даю комментариев российским каналам. У нас в ноябре месяце украинцы будут путешествовать без виз. И я очень желаю, чтобы когда-нибудь к россиянам также пришла эта возможность
2016-10-21