Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Театр    Кино    Литература    Музыка    Искусство  

Новостной сайт Мариуполя

Дорога додому – шлях до витоків

29 мая 2021, 14:31

0
1917

В перший фестивальний день команда Гогольfest 2021 презентувала свою головну подію. Зрежисована Владом Троїцьким, створена спеціально для Маріуполя, разова подія під назвою «Дорога додому» відбулась 28 травня біля траси Маріуполь - Донецьк. На відміну від гранд-подій минулих років «Дорога додому» не позиціонувалась як опера, але за формою все ж мала багато спільного з попередніми творами. Проте якщо у «Νερό» Троїцький використав урбаністично-індустріальну тематику під релігійним соусом, то у хедлайнері цього року він звернувся до інших мотивів. Хоча без міфологічного бекграунду знову не обійшлося.

Під локацію для цієї події було обрано заплаву річки Малий Кальчик на трасі Н-20 поблизу села Гранітне. Від центра Маріуполя, де відбуваються інші події Гогольfest, до того місця тридцяти кілометрів. Організатори подбали про доставлення глядачів, задіявши комунальний транспорт. 40 хвилин автобусом на північ в бік окупованих територій. Спочатку блок-пост на виїзді з міста, потім повз вікно пронеслися ряди протитанкових загорож  та лінія ДОТів і ми на місці. Але до сірої зони ще далеко. Трансфер, взаємодія з поліцією, забезпечення безпеки на локації, карантинні вимоги, глядачам навіть видали каремати - організаційна частина заходу влаштована практично бездоганно. Непідвладними лишилися тільки комарі.

 

Як сценічний простір Троїцький використав природний ландшафт, поділив на сектори за функціональним призначенням. Вкотре команда демонструє майстер-клас адаптивної сценографії. Глядацькі місця опинилися на пологому схилі річки. Навпроти, на скельному виступі заввишки метрів з десять, розташували сцену для музикантів. Сама гранітна стеля послугувала в якості екрану для світлових проекцій. Ліворуч - старий міст. На ньому Дмитро Костюминський та Олексій Нужний змонтували своє металеве дерево. Праворуч розкинулася річкова долина з видом на захід сонця, а на найнижчому рівні – зона для артистів масовки. Пристосування цього дикого простору обмежилось встановленням напівкруглої сцени, двох башт з освітленням та звуковим обладнанням та помосту для звуко й світлорежисерів.

В принципі, можна сказати, що концепцію сцени та загальну форму «Дорога додому» багато в чому запозичує у «Νερό». Музичний супровід забезпечує «DakhaBrakha» з домінантної висоти, на нульовій позначці – артисти, трохи вище – глядачі, потужні світлові ефекти – це ж саме було і в доці АСРЗ. Проте змістовне наповнення та система символів ведуть нас зовсім в інший часопростір. Опера «Νερό» була вибудована на синтезі техногенних мотивів з  євангельськими образами. «Дорога додому» занурює нас у якісь прадавні часи наскельних малюнків та язичницьких обрядів. Розташування події в дикому полі та інші деталі підпорядковані загальному задуму в якому потужно звучать мотиви мирної праці, єднання з природою. «Дорога додому» прямує до нашого, мабуть, найглибиннішого коріння.

Зміксувавши елементи перформансу, театралізованої постановки, музичного концерту та візуальних інсталяцій Троїцький робить посеред степу масштабне видовище. Попри назву події, я якій легко можна знайти деякі ознаки реваншизму, «Дорога додому» не має політичного забарвлення. Проте водночас й залишає багато простору для особистих рефлексів та змістовного наповнення завдяки відсутності однозначно артикульованих меседжів. «Дорога додому» - це яскраве мультижанрове шоу в кращих традиціях Троїцького, яке лишає після себе відчуття згуртованості та єднання.

Іван Станіславський


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 0

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно Ваше мнение

Просмотреть все опросы
Анатолий Виногродский Анатолий Виногродский Комбат "Донбасса"

Вы можете назвать эту войну хоть атой, хоть квейком, от этого она не престает быть войной. От этого не перестают стрелять орудия.
2015-05-23