Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Страны СНГ    Евросоюз    Образование    ЖКХ    Силовые структуры    Транспорт    Добавили пользователи    АТО    Война    Общество    Происшествия    Присланные  

Новостной сайт Мариуполя

Фотофакт. Після ремонту з Маріупольських вулиць зникли старовинні каналізаційні люки

12 мая 2020, 18:14

0
814

В цьому році на історичній ділянці проспекту Миру (до революції Єкатерининська вулиця) завершилися роботи по благоустрою пішохідної зони. Зокрема новою тротуарною плиткою вимостили перехрестя з вулицею Грецькою, яке відомо завдяки унікальним каналізаційним кришкам. На невеличкій ділянці знаходилось не менше шести типів люків  віком від 50 до 100 років, деякі з котрих існують в одиничному екземплярі. Ці історичні артефакти наочно розповідали про ливарні підприємства старого Маріуполя та розвиток міської інфраструктури. Докладніше «каналізаційну тему» ми розкривали в матеріалі «Що можуть розповісти каналізаційні люки»

Під час ремонтних робіт всі старовинні кришки були замінені на пластикові. Співробітники маріупольського краєзнавчого музею повідомили що біля десяти демонтованих люків було направлено в музей. Подальша доля їх поки що не визначена. Разом з тим незрозуміло з якої саме причини вони були видалені з вулиць. Люки - це аутентичні історичні об’єкти, справжні фрагменти минулого. І вони не менш цікаві ніж наприклад знак нульовий кілометр, що був зі скандалом встановлений торік, та обійшовся платникам податків в 100 тис. грн. Таким чином, Маріуполь позбувся невеличких фрагментів своєї ідентичності.

Іван Станіславський 

 


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 0

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно ваше мнение

Просмотреть все опросы
Юрий Тернавский Юрий Тернавский общественный деятель

«Сейчас как никогда важно объединяться и стремиться сделать все для того, чтобы новые поколения украинцев росли в любви и заботе взрослых, и воспитывались в духе патриотизма. То, каким будет Мариуполь, зависит только от нас. И с детьми нужно работать постоянно — уделять им время, внимание, воспитывать в них любовь к Родине, развивать чувство ответственности и учить любви к ближнему. Это действительно важно».
2015-03-26