Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Театр    Кино    Литература    Музыка    Искусство  

Новостной сайт Мариуполя

В Маріуполі розпочав роботу театр «Terra Incognita»

28 октября 2019 , 13:31

1
4326

 

27 жовтня в Маріуполі розпочав роботу недержавний театр під назвою: «Terra Incognita - свій театр для своїх». Першою виставою цього нового храму культури став моноспектакль за поезіями Й. Бродського у виконанні неперевершеного декламатора Валерія Сарбея.

 

«Terra Incognita» починання найдосвідченішого режисера місцевого академічного театру Анатолія Левченка, який добре відомий маріупольцям за виставами «Слава героям», «Енеїда», «Дурдом» та ін. Театральний проект отримав постійну прописку на сцені Маріупольського театру ляльок, де в його розпорядженні є зала місткістю біля сотні глядачів.

 

Докладніше про творчу місію «Terra Incognita» розповів сам засновник театру:

- Анатолій Миколаєвич, як виникла сама ідея цього театру?

- Формальним поштовхом до цього був мій ювілейний творчий вечір під назвою «Terra Incognita». Але сама ідея, вона була вже доволі давно. В столиці, та інших містах України існують альтернативні театри недержавної форми власності, і деякі доволі потужні. Напевно я зрозумів що замість того щоб постійно воювати з іржавим бюрократичним апаратом держкультури, краще робити щось більш продуктивне.

- В назві театру зазначено – «Театр для своїх». Хто вони, свої?

- Я вважаю що театр та глядач повинні взаємодіяти один з іншим, десь як в історії з Лисом у «Маленькому принці». В нашому театрі глядач не споживач, а скоріше співучасник. Той хто разом  з нами  дивиться, думає, говорить – оце свої.

- Хто входить до трупи театру?

У нас професійний колектив. Будуть залучатися вже відомі актори, та учні старшої групи маріупольської театральної школи студії.

- Яка буде жанрова репертуарна основа вашого театру? Антрепризність чи елітарність? 

- Буде як перше так і друге. Те, що ми називаємо розважальним жанром буде, але це буде дозовано. В тому сенсі, що будемо обирати твори, які здатні пробуджувати у глядача якісь складні емоції. Як казав Жан Жак Руссо про те: чи кумедне наше життя, або навпаки – серйозне. Щось таке щоб достукатись до серця, душі та мозку глядачів. Тому ми вже обрали Неждану та Гоголя. Також у нас буде те що називають перформативним мистецтвом. Після нового року чекайте «Сватання in Goncharivtsi» -  новий погляд на класику. Також  ми плануємо свій майданчик віддавати під роботи інших камерних театрів. Тобто жанрове поле у нас не обмежене. 

- В чому особливість концепції «Terra Incognita», що глядач може тут отримати такого, чого нема в академічному або в інших альтернативних театрах?

- Мабуть, це те що ми професійно обговорюємо світоглядні теми. Наш театр це місце щирої та відкритої розмови з глядачем про світ, про час та про місце людини в ньому.

- Тобто головний акцент  театру на спроможності донести ідею до глядача?

- Саме так.

- Напевно вам відомо що в Маріуполі крім академічного театру вже є один аматорський колектив, та невдовзі з’явиться ще один. Пропозиція театрального продукту зростає. А чи буде попит? Чи Маріуполь настільки театральне місто?

- Як казала одна талановита людина – «Нехай мистецтво буде різним, аби тільки не нудним». Я думаю що ця здорова конкуренція вона й покаже що життєздатне, а що ні. Ми намагаємось зайняти ту нішу, де, як мені здається, існує певний дефіцит – нішу розумного театру. 

Наразі театр «Terra Incognita» анонсував дві майбутні вистави. 18 листопада пройде «Селфі зі склерозом» Олександра Володарського, а 25-го «Голос тихої безодні» Неди Неждани. На обидві вистави очікується приїзд авторів.

Іван Станіславський


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 1

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:

Что, Бродского будет читать на мове? Какой кошмар!


Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно Ваше мнение

Просмотреть все опросы
Юрий Тернавский Юрий Тернавский общественный деятель

«Сейчас как никогда важно объединяться и стремиться сделать все для того, чтобы новые поколения украинцев росли в любви и заботе взрослых, и воспитывались в духе патриотизма. То, каким будет Мариуполь, зависит только от нас. И с детьми нужно работать постоянно — уделять им время, внимание, воспитывать в них любовь к Родине, развивать чувство ответственности и учить любви к ближнему. Это действительно важно».
2015-03-26