Новостной портал Мариуполя  Логин Логин:......Пароль:...  / Войти ...Регистрация  Напомнить пароль
 Театр    Кино    Литература    Музыка    Искусство  

Новостной сайт Мариуполя

«Вісім люблячих жінок». Прем’єри маріупольського театру

24 декабря 2019 , 13:35

0
3709

В грудні драматичний театр в Маріуполі представив глядачам чергову прем’єру. Режисерка Єва Тихонова поставила на великій сцені виставу під назвою «Вісім люблячих жінок» за п’єсою французького драматурга Робера Тома, що з’явилась на світ у 1958 році. Цей текст має солідну постановчу історію як в Україні так і за кордоном, та навіть декілька екранізацій. Найвідоміша остання - стрічка Франсуа Озона  «8 femmes» з зірковим складом Катрін Денев, Ізабель Юппер, Еммануель Беар та Фанні Ардан в головних ролях.

«Вісім люблячих жінок» - збільшує і так велику російськомовну «діаспору» в репертуарі нашого театру. Загалом у грудні дорослому глядачу на великій сцені  наш театр запропонував лише дві вистави українською мовою, а у січні (згідно з афішею) їх буде цілих три. Не дуже багато.

Назва вже робить невеличкий спойлер, натякаючи що дійові особи вистави – вісім дам. Цікаво, що в минулому сезоні Єва Тихонова ставила спектакль «В очікуванні його» де головні персонажі – чотири жінки. Чи буде незабаром постановка з 16 героїнями?

П’єса Робера Тома це адаптація популярної детективної форми для театру. Вбивство в замкненій кімнаті – класика жанру детективної прози, де можна пригадати і Агату Крісті, і Алана По, і Конан Дойля. Злочин здійснюється в такому місці, з якого неможливо ні втекти, ні потрапити зовні. Тобто - злочинець однозначно серед присутніх.

Голову родини Марселя знайдено з ножем у спині. Дружина Марселя Габі зі своєю сестрою Огюстіною, їх мати, дві доньки, дві служниці та сестра вбитого – всі вони одночасно і підозрювані й детективи у цій справі. В процесі «слідства» виявляється, що у кожної є свій скелет у шафі та мотив позбавитися Марселя. Саме з’ясуванням хто з них вбивця і займаються в різдвяний вечір вісім героїнь спектаклю.

Маріупольський театр не ризикнув вдатися до творчих пошуків та пропонує досить стандартне прочитання цієї п’єси – можна сказати, економ версію. Мінімальна сценографія, відсутність яскравих режисерських рішень та музичних номерів (мабуть, один із вагоміших втрачених козирів) – залишають глядачам тільки текст та фактуру персонажів. Чого виявляється замало в цьому конкретному випадку. Замість святкового водевілю або мюзиклу (який був би доречним в кінці грудня) спектакль стає схожим на кримінальну головоломку яку потрібно скласти попри жіночі пристрасті що вирують. І хоч прорахувати фінал практично неможливо, якоїсь динаміки, або внутрішньої напруги детективної історії у виставі не відчувається. Вона рутинно пливе за текстом п’єси й навіть може здатися затягнутою. При тому, що ролі деяких другорядних персонажів очевидно були скорочені.

Свіжа прем’єра справляє враження пересічної назви з репертуару, яку потрібно було зробити за планом. Навряд чи вона може чимось здивувати, зачепити, або надовго запам’ятатися. Куди взагалі поділася та Тихонова, яка ставила неординарні та сміливі «Сиротливий захід», «Мокошеву колисанку» й «Надходить гроза»? Органічною аудиторією вистави «Вісім люблячих жінок» бачаться домогосподарки на пару з нудьгуючими чоловіками, що «відбувають номер». Іншого сенсу існування для цієї роботи важко собі уявити.  Щось на зразок мильної опери в прайм-тайм на телебаченні. А може маріупольський театр намагається відбити частину аудиторії у каналу «СТБ»?

 

Іван Станіславський


Оценка: 0    Рейтинг: 0

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


   Версия для печати  
Отправить другу
 
Письмо редактору

 
Мы на YouTube:
 

Комментарии - 0

Ваш комментарий:
Ваше имя:     Введите код с картинки:Архив новостей

Мы в соцсетях

Наши контакты

  • E-mail: mail
  • Связь по телефону:
    • +38 (097) 441 16 29
    • +38 (095) 856 74 11

Нам интересно Ваше мнение

Просмотреть все опросы
Александр Лукашенко Александр Лукашенко президент Беларуси

Украинский кризис… если не остановим кровопролитие в Европе, братоубийственную бойню, допустим эскалацию этого конфликта, жарко будет всему цивилизованному миру
2015-09-29